Jakie hasła zabezpieczą nas przed atakiem hakerskim?

obudowy gazomierzy staż java

Korzystając na co dzień z komputera, za pośrednictwem Internetu łączymy się z wszelkiego rodzaju platformami czy serwisami. Najczęściej są to miejsca, w których tworzone są dla nas odrębne konta, dlatego niezbędne jest ustalenie hasła, które będzie podawane przy każdym logowaniu. A jakie powinno być nasze hasło, abyśmy mogli określić je jako bezpieczne? Przede wszystkim powinno się składać z co najmniej sześciu znaków.

Szacuje się, że optymalną ilością znaków jest osiem, ponieważ taką długość wciąż łatwo zapamiętać, jednak nieco trudniej rozszyfrować. Hasła do wszelkiego rodzaju serwisów nie powinny składać się wyłącznie z samych cyfr i liter. Ponadto nie powinny mieć związku z naszymi danymi osobowymi.

Za najbezpieczniejsze uznaje się hasła, które zawierają różnej wielkości litery, cyfry oraz znaki specjalne, bowiem takie są dla hakerów największą zagadką i są znacznie trudniejsze do rozszyfrowania. To naturalne, że korzystamy z serwisów społecznościowych czy poczty elektronicznej, jednakże także w tej dziedzinie musimy zachować ostrożność. Dlatego też powinniśmy w przemyślany sposób układać hasła, które pomogą nam zabezpieczyć nasze dane.