Co motywuje do zostania hakerem?

firma reklamowa poznań kursy it

Społeczeństwo coraz częściej spotyka się z występowaniem grupy hakerskiej. Jest to przyczyną licznych publicznych debat, dyskusji i analiz, które mają pokazać, jak zmienia się świat informatyki oraz jak działają hakerzy.

Jednak mało kto zastanawia się, jaka jest ich motywacja do działania. Przede wszystkim hakerów motywuje cel stworzenia użytecznych rozszerzeń ze względu na potrzebę zastąpienia zamkniętego oprogramowania kodem dostępnym dla każdego, ale nie tylko.

Społeczność hakerów jest bardzo zamknięta i budzi powszechny podziw, przez co należenie do takiej grupy i biegła znajomość technik programowania jest powodem do dumy i gwarantuje pewien prestiż. Hakerzy cechują się dużym obeznaniem w dziedzinie informatyki, znają języki programowania i skomplikowane systemy operacyjne, jednak muszą się wciąż rozwijać, aby nadążać za postępem dokonującym się w nauce, co niewątpliwie również może być czynnikiem motywującym.

Hakerzy dla wielu ludzi są abstrakcją, jednak po dokładniejszym zagłębieniu się w dziedzinę ich działań, każdy człowiek jest w stanie zrozumieć, z czym mają na co dzień do czynienia członkowie hakerskiej grupy oraz co motywuje ich do czynienia kolejnych dokonań w dziedzinie programowania.