Jak wybrać samochód chłodnię?

https://www.hkl.pl/ wózki paletowe hyundai

Samochód chłodnia to niezbędne narzędzie pracy w wielu przedsiębiorstwach. Na jakie aspekty pojazdu trzeba zwrócić uwagę, by dokonać właściwego zakupu? Warto pamiętać, że wybór jest tak istotny, bo późniejsze przerobienie zwykłego auta na chłodnię nie jest wykonalne.

Już na początku warto się zastanowić, czy potrzebujemy prawdziwej chłodni, czy wystarczy zabudowa izotermiczna. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, powinniśmy wziąć pod uwagę średni czas trwania transportu.

Oczywiście jest to związane z temperaturą, która będzie panować w samochodzie podczas jazdy. Jeśli ładunek w czasie transportu zachowa temperaturę wskazaną przez producenta, to wystarczy nam rozwiązanie izotermiczne.

W przeciwnym wypadku będzie trzeba postawić na chłodnię. Poza tym trzeba pamiętać o charakterystyce towaru, który mamy zamiar przewozić.

Jest to ważne ze względu na konieczność zastosowania odpowiednich zabezpieczeń ścian furgonu. Pamiętaj, że ładunek ulega przemieszczeniom, dlatego ściany w większości przypadków powinny być wzmocnione.