Efektywna spycharka hybrydowa

wózki widłowe konecranes części u rurka elektroniczna

Wybór spycharki nie jest łatwy, bo tańszy sprzęt zwykle oznacza wyższe koszty użytkowania. Maszyna wyższej jakości może natomiast okazać się tańszym rozwiązaniem w długoletniej perspektywie. Jednym z najważniejszych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę jest zużycie paliwa. Wysokie zużycie może znacząco podnieść koszty pracy spycharki.

Dlatego warto stawiać na nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich są spycharki z układem hybrydowym. Na czym to polega? W spycharkach hybrydowych, silnik elektryczny jest połączony z napędem Diesla. Skutkiem takiego zestawienia jest miedzy innymi zwiększona wydajność.

Na jednym litrze paliwa można przetransportować nawet o jedną czwartą materiału więcej. Szacuje się natomiast, że całkowita oszczędność paliwa może sięgnąć aż 30%. Spycharka z układem hybrydowym jest również nieco inaczej sterowana. Operator nie przełącza tutaj biegów, bo proces ten jest zautomatyzowany.

Dzięki temu operowanie maszyną jest łatwiejsze i wymaga mniej uwagi, którą można ukierunkować na wykonywane zadanie.