Smartfony z Androidem 2.3 – opcja budżetowa

czyściwo papierowe napędy do bram

Jeszcze kilka lat temu zdecydowana większość urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android korzystała z wersji 2.3, która była rynkowym hitem w 2011 roku. Co ciekawe udział tej wersji w rynku nadal jest spory, ponieważ nie brakuje osób sięgających po tańsze smartfony mniej znanych marek.

Dysponują one wolniejszymi procesorami i mniejszą ilością pamięci operacyjnej, więc dobrze radzą sobie ze starszym Andkiem na pokładzie. Taki smartfon z jednordzeniowym procesorem o mocy obliczeniowej do 1 GHz stanowi wydatek rzędu 200 złotych przy założeniu, że trafimy na atrakcyjną i przy tym uczciwą ofertę. Rzecz jasna nasze pole manewru z takim sprzętem w ręku będzie ograniczone.

Poradzi sobie z rozmowami, SMS-ami i przeglądaniem internetu, ale jako narzędzie multimedialne będzie się wyraźnie dławił. Mimo to jest to sensowna propozycja dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze smartfonami i chcą sprawdzić, jak wygląda codzienność z Androidem w kieszeni. Warto dodać, że coraz więcej tanich modeli ma już nowsze wersje Androida.