Wózki napędzane gazem LPG

https://rawimet.pl/pl/uslugi wózki widłowe lpg hangcha przeglądy

Wózki napędzane gazem LPG mogą być doskonała alternatywą dla wózków elektrycznych oraz napędzanych silnikami Diesla. W niektórych kwestiach nawet przewyższają konkurencyjne rozwiązania. Kiedy warto postawić na wózek z napędem gazowym i z jakiego powodu? Przede wszystkim tego rodzaju wózki są uniwersalne, jeśli chodzi o prace pod dachem i na zewnątrz. W jednym i drugim przypadku sprawdzają się znakomicie. Ich drobną wadą jest natomiast to, że operator musi nabrać wprawy, zanim uda mu się w pełni precyzyjnie kontrolować wózek.

Pod tym względem wózki na gaz przypominają te dieslowskie, a są trudniejsze w obsłudze od elektrycznych. Z kolei do elektrycznych są podobne ze względu na poziom hałasu, choć większość modeli gazowych jest niego głośniejsza od wózków z napędem elektrycznym. Chodzą za to zdecydowanie ciszej niż silniki Diesla. Natomiast punktem, w którym wózki gazowe wypadają najlepiej jest moc w stosunku do masy pojazdu. Doskonała jest tu także szybkość podnoszenia.

Wózki napędzane gazem LPG mogą być używane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.