Aplikacje społecznościowe – ludzie w kontakcie

rekrutacja pracowników IT serwis pomp ciepła

Jedną z bardzo ważnych funkcji urządzeń mobilnych z systemem Android jest możliwość utrzymywania stałego kontaktu ze znajomymi skupionymi na portalach społecznościowych. Jak wiemy globalnym numerem jeden w tym zakresie pozostaje Facebook i to się prędko nie zmieni.

Z Google Play można w ciągu krótkiej chwili pobrać aplikację dedykowaną Facebookowi, która otwiera przed nami szerokie możliwości. Możemy śledzić statusy znajomych oraz udostępniane przez nich treści, umieszczać własne, a także zarządzać swoimi stronami stworzonymi na Fejsie – o ile takowe posiadamy.

To wszystko można robić zarówno z poziomu smartfona, jak i tabletu. Warunkiem są odpowiednie zasoby w postaci mocy procesora oraz ilości RAM-u.

Aplikacje społecznościowe zjadają niestety dość wiele zasobów, ponieważ działają wielowątkowo i dodatkowo muszą być stale połączone z siecią – wysyłają oraz odbierają duże ilości danych. Na Androidzie możemy też korzystać z bogactwa funkcji platformy Google , która stanowi obecnie największą społecznościową konkurencję dla Facebooka.